FC Uitgeest en vv Assendelft zijn geen onbekenden voor elkaar. De laatste jaren wordt meestal menig robbertje uitgevochten tussen beide ploegen. De afgelopen seizoenen gebeurde dat in de 1e klasse, maar ook dit seizoen in de 2e klasse moeten beide teams alles uit de kast halen voor de strijd om de winst en voor een goede plaats in de 2e Klasse.
Bij FC Uitgeest ontbrak Thijn Ursem. In de vorige wedstrijd tegen FC Medemblik was hij met zijn hoofd in botsing gekomen met een speler van FC Medemblik, waardoor hij door de arts was geadviseerd om even rust te nemen, omdat hij symptomen had van een hersenschudding. Zijn vervanger was Gerben van Rossum. Niels Duijn was hersteld van een blessure en daardoor moest Lars Ouwehand weer plaats nemen op de bank.
Vanaf het eerste begin was het duidelijk, beide teams wilde niks weggeven. Er werd met passie gestreden, de lange bal werd gebruikt om de voorhoedespelers te bereiken, maar dat ging van beide kanten met veel balverlies en overtredingen. De scheidsrechter Kamal El Hajjaji had er goed zicht op en floot dan ook een prima wedstrijd. In de eerste helft wist FC Uitgeest via enkele vrije trappen gevaar te stichten in het strafschopgebied van Assendelft en was FC Uitgeest dicht bij een doelpunt toen de keeper van Assendelft bij een diepe bal over de bal schoot. Assendelft scoorde in de 37e minuut een doelpunt, maar deze werd door de scheidsrechter terecht afgekeurd, omdat daarvoor de spits van Assendelft een overtreding had gemaakt op David de Meij.
Na de rust startte FC Uitgeest met de wil om te winnen en in de 60e minuut was het raak. Quinten Koster kreeg de bal en wist met een bekeken boogbal de keeper van Assendelft te verschalken. Dat betekende dat er nog een half uur gestreden moest worden en dat werd dan ook van beide zijden gedaan. Beide ploegen wisten dat de punten belangrijk waren, om afstand te nemen van de onderste plekken. In de 72e minuut had Sam Heijne een knappe en belangrijke redding op een inzet van de spits van Assendelft. Tot aan de laatste minuut bleef het spannend. Uit een corner van Assendelft kwam de bal in het doelgebied van FC Uitgeest en hierdoor ontstond een stevige scrimmage voor het doel van FC Uitgeest, maar gelukkig kon de bal worden weggeschoten door de prima spelende Sem Buur. De spelers en de supporters waren blij met deze verdiende overwinning.
Ben Vredenburg
FC Uitgeest: Heijne, Beentjes, Vrouwe, Buur, de Meij, Kick Smit, Duijn, van den Booren (85e Edam) , Q.Koster, Brouwer, van Rossum.